Матей Казийски топреализатор при победа на Тренто в ШЛ 01.02 | 10:38

Трикратният световен и европейски клубен шампион записа категорична победа с 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) при гостуването си на белгийския Нолико (Маасейк)

Воденият от националния селекционер на България Радостин Стойчев Тренто записа чиста победа с 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) гейма при гостуването си на белгийския Нолико (Маасейк) в плейофите на Шампионската лига.

Трикратният световен и европейски клубен шампион не остави никакви шансове на съперника си, надигравайки го по всички показатели.

Капитанът на Тренто Матей Казийски стана топреализатор в мача с 16 точки (4 аса, 11 атаки и 1 блокада), като бе определен и за MVP.

Чешкият диагонал Ян Щокър добави 15 точки, а Еманиеле Бирарели и Османи Хуанторена се отчетоха с по 11 точки за победата. Другият българин в състава на Тренто - Цветан Соколов влезе като резерва за малко във втория сет, но не успя да запише точков актив.

За домакините от Нолико най-резултатен бе камерунецът Нейтан Вунембаина с 9 точки, а Кевин Клинкенберг добави 6.

Така Тренто направи важна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига. Срещата реванш в Италия е на 8 февруари от 21:30 часа българско време.