Мач между Етър и Черноморец няма да има 13.05 | 11:55
Отборът на Етър няма пари и ще напусне първенството на България

Срещата от 27-мия кръг на родния шампионат между отборите на Етър и Черноморец-Бургас, която трябваше да се проведе днес от18:00 часа, официално няма да се състои.
Това се случва поради подадено уведомление от отбора домакин до СТК към БФС.
Допълнителна информация, относно причините за непровеждането на футболната среща и последствията, ще бъдат дадени от СТК на заседание, което ще се проведе на 16-ти /четвъртък/ от 16:00 часа в заседателната зала на БФС.
Кризата в отбора стигна своя връх тъй като според някои информации по-голямата част от футболистите за избягали заради липсата на пари.
Другият голям проблем за собствениците с идва от това, че трябва да се платят 1500 лева за домакинството на срещата от А група. Тази сума не би трябвало да притеснява собствениците на клуба, но изглежда те не искат вече да дадат и една стотинка за отбора.
Футболистите са разпуснати като имаше вариант юношите да доиграят шампионата, но пълната липса на пари прави и този вариант невъзможен. Очаква се Етър да запише служебна загуба с 0:3 от Черноморец.
Все още обаче не е ясно дали ще се състоят и останалите мачове на Етър срещу Левски, Славия и Ботев (Пд). При повторна служебна загуба за Етър, отбора ще бъде изваден от А група, като ще загуби всички мачове до края на сезона служебно.
С днешното си неявяване в за мача отбора на Етър изпадна и теоретически от А група. Бъдещето на клуба обаче не е сигурно дори и в Б група, като по-голямата вероятност е отбора да се разпадне изцяло.
Очаква се феновете на Етър и община Велико Търново да сформират нов отбор, който да започне участието си от В група.
Днес дори се появиха информации, че благодетеля на Любимец може да премести своя отбор в Търново или да даде лиценза на новия Етър ако се класира за А група.
Водещи
-
Важна новина за пенсионните фондове и еврото
"Ние сме абсолютно готови и решени във всяка една таква ситуация да реагираме и съответно да...
11.09 | 16:30
-
"Енерго-Про": От „Български пощи“ не ни превеждат събраните суми за ток
Най-засегнати са възрастните хора
11.09 | 15:30
-
Млад австриец загина при инцидент в България
"Обичам приключенията“, споделя Мориц в едно от последните си послания, обяснявайки какво го...
11.09 | 14:59
Най-четени
-
ДБ призоваха: Има само една достойна стъпка - моментална оставка на МВР министъра
По думите на Мирчев ресорното министерство се е превърнало в една фасада.
11.09 | 10:15
-
Желязков: Съпротивата срещу еврото е политическа, а не икономическа
Той подчерта, че опонентите на еврото използват темата преди всичко за политически цели, за да...
11.09 | 12:00
-
Седмица след дерайлирането на трамвая в София: Обвиняемият се изправя отново пред съда
Случаят е от 2 септември и се разигра в района на румънското посолство. По чудо няма...
11.09 | 10:30
-
Как се отчита потреблението на топлата вода при профилактика?
"Когато има авария и до апартамента ни не стига топла вода, кранчето на топлата вода трябва да...
11.09 | 12:45