Мачът Джошуа-Кличко чупи рекорди по приходи 26.04 | 12:20
Поне 59 млн. евро ще платят мераклиите да гледат мача по телевизията

Боят между Антъни Джошуа и Владимир Кличко в събота ще генерира рекордни приходи в историята на бокса за Острова. Мачът на Уембли има гарантирани 50 милиона паунда приходи, което прави близо 59 милиона евро.
Големите пари идват от платеното излъчване по телевизията. Досега британският рекорд принадлежеше на Рики Хътън, който събра през 2007 година 1,2 милиона платени зрители при загубата от Флойд Мейуедър в Лас Вегас.
Боят на местния идол Джошуа струва 19,99 паунда на приемник, като се очаква сумата да бъде платена от около 1,5 милиона британци.
Другите хубави пари идват от билети за Уембли. Те са 90 000 на брой и бяха на практика отдавна разпродадени. Цените им варират от 2200 до 60 паунда. Общият приход ще е около 8 милиона паунда.
Немската RTL плати £4 милиона за правата за излъчване в Германия. Американските кабелни гиганти също подписаха контракти, които ще им струват 2 милиона. Още 1 милион е събран от други телевизии по света.
Спонсори и мърчандайзинг носят също по милион на организаторите.
Най-големите разходи са свързани с хонорарите на бойците. Джошуа ще прибере около 15 милиона паунда. Кличко едва ли е много по-евтин.
Разбира се, в калкулациите не влизат оборотите, които тепърва ще завъртят търговци, ресторантьори, да не говорим за букмейкърите, които правят милиарди от подобни събития.
Водещи
-
Роди се първото бебе след трансплантация на матка във Великобритания
Малката Ейми Изабел е родена на 27 февруари 2025 г. в болница в Оксфорд, две години след...
08.04 | 11:30
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15
-
Държавата отпуска 2 милиона лева на производителите на картофи
Размер на подпомагането
08.04 | 10:59
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
Най-четени
-
Василев:Строежът на "Хемус" между Велико Търново и Варна може да се забави заради липсващ ОВОС
Политическа обстановка
08.04 | 08:40
-
Древно поверие: Слънцето и Луната се срещат днес
Последна седмица преди Страстната седмица
08.04 | 09:15
-
Димитър Маргаритов би приел да е служебен премиер, ако се наложи
Изслушването на кандидатите за национален омбудсман в парламентарната комисия за прякото...
08.04 | 09:59