Маями започна с победа защитата на титлата в НБА 30.10 | 09:28

"Горещите" се справиха с Чикаго Булс след 107:95 в своята зала "Американ Еърлайнс Арина"

От Краси Киров

Отборът на Маями Хийт започна перфектно новия сезон 2013/2014. Шампионите победиха  Чикаго Булс със 107:95 в своята зала "Американ Еърлайнс Арина".

В другото голямо дерби от откриването на сезона Лос Анджелис Лейкърс се справи с градския съперник Лос Анджелис Клипърс след 116:103.

За "биковете" завръщане в залата направи звездата на тима Дерик Роуз, който отсъства близо 18 месеца.

Шампионите от Маями получиха и шампионските си пръстени на специална церемония преди началото на мача.

Срещата започна с леко предимство на гостите, което обаче веднага бе туширано от звездите на Маями и в средата на мача домакините водеха с 54:33.

След като Чикаго поведе с 15:10в началото, те позволиха поредица от 31:5 за Маями, което се оказа решаващо в мача.

В последните две части Маями запазваше разликата си в по-голямата част. Гостите се опитаха да съкратят аванс в последната част, но все пак загубиха със 95:107.

Големите звезди на Маями играха под очакванията, но това само показва, че отбора няма да разчита единствено на тях.

Леброн Джеймс бе най-резултатен за Маями със 17 точки. Крис Бош добави 16 точки, а Дуейн Уейд и Марио Чалмърс добавиха по 13 точки.

Най-добър в мача бе Карлос Буузър, който реализира 21 точки, а Джими Бътлър добави 20 пункта. Дерик Роуз все още не е намерил най-добрата си форма и записа 12 точки.

Големите звезди на Маями се радват по различен начин на своите пръстени

В "Стейпълс център" в Лос Анджелис "езерняците" спечелиха първия си мач след 116:103 над градския съперник Лос анджелис Клипърс. Двубоят започна много равностойно и "ножиците" водеха със 57:55 в средата на мача.

Гостите продължиха с добрата игра и поведоха с 63:55. Лейкърс обаче нанесе своя удар в последната четвърт като я спечели с 41:24 и обърна мача в своя полза.

Пау Гасол записа дабъл-дабъл с 15 точки и 13 борби. Най-резултатен за победителите бе Хавиер Анри с 22 точки, а Джордан Фармар добави 16. ЗА Клипърс най-резултатен бе Блейк Грифин със своите 19 точки. ДеАндре Джордан и Крис Пол се отчетоха с дабъл-дабъл. Джордан записа 17 точки и 11 борби, а Пол 15 точки и 11 асистенции.

Видео с най-интересните моменти може от първите мачове в НБА може да видите в Sporta.bg.