Маями на победа от финал в НБА 27.05 | 10:51

ЛеБрон Джеймс задмина Майкъл Джордан

Маями Хийт постигна успех със 102:90 над Индиана Пейсърс в мач номер 4 от финалната серия на Изток. Успехът е трети за "горещите" срещу един за Индиана, което означава, че още един успех ще класира тима за финала в НБА.

Маями водеше през целия двубой, а на повивката имаше аванс от 49:44. През второто полувреме преднината на домакините премина границата от 20 точки.

ЛеБрон Джеймс завърши с 32 точки за шампиона, 14 от които в третата четвърт. Крис Бош добави 25 точки, а Дуейн Уейд завърши с 15 точки.

Джеймс добави 10 борби и 4 асистенции. Така неговият актив в плейофите вече е 25 точки, 5 борби и 5 асистенции средно на мач, с което задмина Майкъл Джордан във вечната класация на НБА.

За Индиана Дейвид Уест се отличи с 20 точки и 12 борби. Пол Джордж беше най-резултатен с 23 точки, а Джордж Хил вкара 15 точки.

Така Маями може да станат едва третият отбор в историята, който стига финалите на НБА в четири поредни сезона. Петият мач от серията е в Индианаполис в сряда.