Медведев възкръсна като феникс от пепелта в изумителен мач на Australian Open 26.01 | 16:02
4,42 часа продължи драмата в Мелбърн, при която руснакът губеше с 0:2 сета и дори се наложи да спасява мачбол на Феликс Оже-Алиасим
Изумителният Даниил Медведев се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия след епична победа в мача на сезона дотук. Трилът, който наостина спря дъха на всички на корта, а и пред тв екраните. Световният №2 се наложи с 3:2 сета над младата мощна фурия Феликс Оже-Алиасим, в отделните части 6:7 (4), 3:6, 7:6 (2), 7:5, 6:4 в двубой, който продължи 4 часа и 42 минути.
В четвъртия сет, при 4:5 и свой сервис, руснакът трябваше да отразява мачбол, като на помощ в този момент дойде началният му удар. Във финалната пета част, Медведев направи решаващ пробив за преднина 2:1 гейма, след което до края на срещата позволи на Оже-Алиасим да върне наваксването.
Сервирайки за победата Медведев попадна в ситуация 15:40, но спечели следващите 4 точки, с което и мача.
"Не знам как изобщо оцелях. Чувството е невероятно. Направихме страхотен двубой, можех да загубя. През цялото време Феликс ме притискаше, беше на топ ниво. В най-трудните моменти просто се опитвах да дам най-доброто от себе си и да го карам да се пребори за точката, а не да му я подарявам. Питах се какво биха направили Джокович, Федерер и Надал в подобна ситуация, когато са притиснати до стената", каза в интервюто на корта Медведев.
В спор за място на финала Медведев ще срещне Стефанос Циципас, който имаше далеч по-лесен и бърз двубой днес срещу Яник Синер. Другият полуфинал противопоставя Рафаел Надал и Матео Беретини.
Водещи
-
ЕЦБ: Обществената подкрепа за еврото в България остава сравнително ниска
В доклад на финансовата институция се посочва, че България е влязла в еврозоната с висока...
15.01 | 21:00
-
ЕК одобри националния план за отбрана на България
Одобрението проправя пътя за първата вълна от евтини дългосрочни заеми
15.01 | 20:45
-
Арестуваха сина на Атанас Бобоков с наркотици в Пампорово
Това е вторият сблъсък със закона за Божидар Бобоков в рамките на последните 60 дни
15.01 | 20:30
-
Нова ледена вълна обхваща България
Арктически студ сваля температурите до -12°С, чакат ни сняг и поледици
15.01 | 20:15
Най-четени
-
Божанов: Машините не могат да бъдат манипулирани
Това заяви от кулоарите на парламента Божидар Божанов.
15.01 | 11:15
-
"Величие" поиска връщане на правомощията на президента при служебен кабинет
Битката за "домовата книга"
15.01 | 10:30
-
Кристо от Испания, който е почти адаш и копие на Камата, стана любимец на аудиторията
Според самия Христо Стоичков който и да бъде избран, въобще няма да му е лесно да се справи с...
15.01 | 12:15
-
Ерата на досадните екостикери, които години наред "украсяваха" предните стъкла на българските автомобили, приключи
Край на "лобистката схема"
15.01 | 11:30