Мексико помля Нова Зеландия и гледа към Мондиал 2014 14.11 | 10:23

"Ацтеките" разгромиха съперника си с 5:1

Отборът на Мексико се разправи с Нова Зеландия, разгромявайки островитяните с 5:1 като домакин в първи мач от плейофите за класиране на Световното първенство в Бразилия догодина.

"Ацтеките" предрешиха изхода на двубоя още през първото полувреме, в което отбелязаха два гола. Първо Паул Агилар бе точен в 32-ата минута, а Раул Хименес удвои пет минути преди почивката (40').

Малко след подновяването на играта (48') Орибе Пералта направи резултата класически, а в 80-ата минута отбеляза втория си гол в мача за 4:0.

Ветеранът Рафаел Маркес също записа името си сред голмайсторите, разписвайки се за 5:0 в 84-ата минута.

Почетното попадение за гостите бе дело на Крис Джеймс, който оформи крайното 5:1 в 85-ата минута.

Реваншът в Нова Зеландия е следващата сряда (20 ноември).