Меси блести при пирова победа на Барселона 17.01 | 01:24

Барселона отстрани Хетафе за Купата на Краля, но Неймар получи контузия

Отборът на Барселона се класира за четвъртфиналите за Купата на Краля, след като победи Хетафе и на реванша в Мадрид, този път с 2:0.

Първата среща на "Камп Ноу" завърши с разгромен успех с 4:0 за каталунците и така с общ резултат 6:0 възпитаниците на Херардо Мартино продължават борбата за трофея, а в спор за място на полуфиналите те ще се изправят срещу тима на Леванте.

И двете попадения в протоколния реванш с Хетафе бяха дело на Лионел Меси, за когото това бе първи мач като титуляр след контузията, която го извади от терените за два месеца.

Аржентинецът откри резултата в края на първото полувреме (44'), а вторият му гол, паднал в 63' бе истински шедьовър.

Победата обаче може да се окаже пирова за Барселона, защото перлата в лятната им селекция Неймар получи контузия в глезена и напусна терена, заменен от Алексис Санчес в средата на първата част.

За плеймейкъра на каталунците Шави Ернандес, който влезе като резерва в 70', пък мачът бе под номер 700 с екипа на Барселона.

Повече за двубоя Барселона - Хетафе вижте в Sporta.bg.