Меси получи Златната обувка за рекордните 50 гола за един сезон 29.10 | 17:41
Аржентинецът печели престижната награда за втори път в кариерата си
Лионел Меси получи Златната обувка за втори път в кариерата си, след като през изминалия сезон наниза рекордните 50 гола и стана безапелационно голмайстор номер 1 в Европа за 2011/2012.
Призът бе връчен от единствения испанец в историята, който е печелил Златната топка - Луис Суарес - през 1960-та година. Суарес е и европейски шампион с Испания 4 лета по-късно.
"Благодаря на семейството си, на съотборниците си и на всеки един, който по някакъв начин е свързан с тази награда", сподели Меси на церемонията по награждаването.
"Споделям този приз с всеки един от тях, защото без приятелите ми щеше да е невъзможно да го получа. Отново казвам, че искам да завърша кариерата си в Барселона."
"Никога не е имало толкова бърз и техничен играч, който в същото време да е толкова технически грамотен и да бележи толкова много", коментира легендарният Суарес по повод победителя.
Президентът на Барселона Сандро Росел и съотборниците на Меси Шави Ернандес и Карлес Пуйол присъстваха на церемонията и седяха редом до семейството на аржентинеца.
Главният редактор на вестник Мarca Оскар Кампийо пък направи жест към голмайстор номер 1 в Европа, като му връчи малка Златна обувка за все още неродения му син Тиаго.
Наградата за Златната обувка се дава от 1967 година, като първият носител е Еузебио.
Трима българи са печелили отличието: Петър Жеков от ЦСКА през 1968/69, Георги Славков (Тракия Пд) през 1980/81 с 31 гола и Христо Стоичков (ЦСКА), който разделя приза с Уго Санчес от Реал Мадрид през 1989/90 година. Тогава двамата бележат по 38 гола.
Водещи
-
Изненада! Ето защо кучетата край Чернобил станали сини на цвят
Причаната рзкри експерт от организация за защита на безомните животни
08.12 | 16:45
-
Четири ледени пързалки радват жителите и гостите на София
Столицата официално откри зимния сезон
08.12 | 17:00
-
Кметовете на "Люлин" и "Младост": Има опит за подмяна в случая "Барбутов"
Отворено писмо от Георги Тодоров и Ивайло Кукурин и от общинските съветници Димитър Шалъфов и...
08.12 | 16:30
-
Сивият сектор при горивата за миналата година е 12%
Това каза Тихомир Безлов от ЦИД, изготвил анализ, според който основният дял на нелегалния...
08.12 | 16:15
Най-четени
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20