Милан започва строежа на новия стадион 08.07 | 11:42
Очаква се проектът да бъде завършен до 2020 година

Страхотни новини за феновете на Милан. 7-кратният носител на Европейската купа получи официално одобрение от изпълнителния комитет на "Фондационе Фиера Милано" за старта на историческо построяване на нов клубен стадион, който изцяло и само да се ползва от "росонерите". Грандът от Милано играе на "Сан Сиро" от далечната 1926 година. Проектът на "Милан" за новото съоражение е в зона "Портело", точно до офиса на "росонерите" - "Каса Милан". 18-кратният шампион на Италия изчакваше търпеливо близо шест месеца, за да получи зелена светлина за строежа на така дълго чакания самостоятелен стадион. След двучасово заседание миналата вечер, "червено-черните" имат гордостта да заявят, че ще притежават свой собствен стадион в близките години.
Имаше спор дали "Сан Сиро" трябва да бъде обновен или да бъде построен нов стадион, като два проекта застанаха един срещу друг, но проектът на "росонерите" надделя срещу този на фирма "Витали", която държеше да реконструира настоящия стадион на Милан и Интер.
Завършека на проекта се очаква да е около 2019/2020 година, като там ще се направи специална спирка на метро, която ще услесни трафика до стадиона. Изпълнителният директор Барбара Берлускони се занимава с мащабната дейност, а се очаква фирмата, която ще се заема с построяването на новия стадион да е същата строила "Алианц Арена" в Мюнхен.
Новият стадион на "росонерите" се очаква да събира 48 000 зрители. Самият терен ще бъде на 15 метра под земята, защото стадионът не трябва да бъде прекалено висок, заради сградите в квартала. Специална козирка се предвижда за страхотна акустика.
Това е една дълго чакана новина за феновете на Милан, които толкова много време искаха да се случи този проект, сега спокойно могат да празнуват
Водещи
-
Ако има искане, България ще даде въздушен коридор на руския президент, за да стигне до Будапеща
Това стана ясно от думите на министъра на външните работи Георг Георгиев, казани по време на...
20.10 | 18:00
-
18,6% ръст на минималните тарифи искат таксметровите организации
Промяната ще бъде гласувана в четвъртък
20.10 | 17:45
-
Металдетекторни рамки на входа на моловете предлагат от СДВР
Директорът на СДВР Любомир Николов допълни, че ще продължи полицейското присъствие пред...
20.10 | 17:30
-
Врачка казала на Светлана Василева, че има открадната сестра
Блондинката вярва на астроложките, които ѝ предрекли както провалите, така и това, че 2026 ще...
20.10 | 17:15
Най-четени
-
15-годишно момче почина, след като беше намушкано в столичен мол
Часове по-късно предполагаемият извършител е бил задържан
20.10 | 09:00
-
Двама задържани за номушканото момче в мол в София
15-годишният тийнейджър почина в болница
20.10 | 11:16
-
И днес българският държавен глава беше с цивилен автомобил
Продължава визитата на унгарския президент у нас
20.10 | 12:59
-
Заради гонка с 260 км/ч: Загина невинен шофьор
Това обявиха от Сдружение "Ангели на пътя"
20.10 | 15:15