Милка Михайлова и Йоло Николов ще стартират в петото издание на „Витоша моята планина" 21.09 | 10:54
Състезанието по планинско бягане ще се проведе тази неделя

Петото издание на популярното състезание по планинско бягане "Витоша моята планина" ще стартира в 10.00 ч. от площада на Боянското ханче тази неделя. Финалът на 16-километровата дистанция е пред хижа "Алеко", а проявата и тази година е част от инициатива "София – Евростолица на спорта".
Участие към момента са заявили над 180 човека. Сред тях са повечето от най-известните български състезатели по планинско бягане начело с Йоло Николов и Милка Михайлова. Финалът на най-добрите пред "Алеко" се очаква да е малко след 11 ч., а награждаването около 13,30 ч. Водещ ще е Део, който по традиция ще стартира на 16 км.
Голям интерес има и към детския старт на 3 км от хижа "Алеко" до Голи връх и обратно. Най-малките ще стартират в 12.00 ч. Наградният фонд на "Витоша моята планина V" е 6000 лв. Предвидена е и награда за рекорд на трасето на 16 км.
Организатори и тази година са "Витоша ски" АД, "Витоша ски клуб", Сдружение "Маратон" и "София - Европейска столица на спорта 2018". Наградите за томболата са над 60 и са осигурени от Fibank, Nestle, Salomon, EA7, "Oland", МаxSport и Tecnica.
Водещи
-
Кристиан Вигенин: Скандалът с ПП е последният удар за идеята им за „промяна“
Той коментира и приемането ни в еврозоната от догодина:
27.06 | 12:45
-
КРС, КЗК и КЗП с общи действия за цените на мобилните услуги
Росен Карадимов, председател на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), подчерта, че...
27.06 | 12:30
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
България достига цените на Нидерландия при четири пъти по-ниски заплати
Платформа за граждански контрол
27.06 | 11:59
Най-четени
-
Лидерите на ЕС одобриха приемането на България в еврозоната
На 4 юни официално страната ни получи положителна оценка от ЕЦБ и от ЕК
27.06 | 00:31
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
ДПС се променя на ПГ „Алианс права и свободи“
В програмата е и Годишна работна програма на Народното събрание по въпросите на Европейския...
27.06 | 11:15
-
Иран категорично отрече готовността си да възобнови ядрените преговори със САЩ
Провалени преговори заради конфликта
27.06 | 10:14