Мирослав Ангелов спечели Рали България 14.10 | 17:38
Битката за второто място бе уникална
Мирослав Ангелов и Еди Сивов (Skoda Fabia R5) са големите победители в рали "България” 2018. Екипажът на "Мегапорт” бе безкомпромисен в трите дни около Варна и заслужено взе победата в най-престижната ни надпревара.
С победата си в рали "България”, Ангелов и Сивов могат да се поздравят и с титлата в националния рали шампионат, както и с тази в клас RC2. Пилотът и навигаторът ще запишат имената си редом с тези на Илия Чубриков / Тодор Чубриков, Димитър Илиев/Янаки Янакиев и Крум Дончев/Стойко Вълчев, като победители в най-знаменателното българско автомобилно състезание.
И докато за лидерите нещата бяха спокойни, то битката за второто място бе уникална. Втори в генералното класиране все пак стана екипажът Тихомир Стратиев и Добрин Борисов (Peugeot 208 R2).
Но! Миналогодишният шампион даде абсолютно идентично време с това на Христо Атанасов и Марин Иванов (Sitroen C2 R2). След три дни и 11 етапа, двата екипажа заковаха хронометрите на 01:30:49.9 часа. Но, според системата за класиране, при подобен куриоз се взима по-доброто време на дадения екипаж в първата отсечка, стига тя да не е суперспециална. Така, за определяне на класирането бе взет "Аладжа манастир 1”, в която Стратиев бе 5-и, а Атанасов 7-и, коментира телевизията.
В група Е, генералното класиране бе оглавено от младия екипаж Ясен Обретенов – Калоян Шантанов (BMW), а Обретенов взе и специалната купа "Тодор Славов” за млади пилоти.
Снимка: rallybulgaria.com
Водещи
-
ГЕРБ - СДС настояват диалогът между бизнеса и синдикатите да продължи
Висока оценка за МВР
03.12 | 10:45
-
Младите лица на протеста: Въпреки изтеглянето на бюджета, битката тепърва започва
За вчерашните думи на Росен Желязков Мими Шишкова коментира:
03.12 | 10:14
-
На 3 декември православната църква ни връща към древните времена
На този ден имен ден празнуват всички, носещи имената София, Софка, Софоний, Теодор, Теодора и...
03.12 | 09:59
-
12 лева за шаран на Никулден. Пазарите пълни
Контролът за продажбата на риба е стриктен, като проверките ще продължат до Никулден. Повечето...
03.12 | 09:45
Най-четени
-
Какво време ни чака до края на седмицата?
03.12 | 08:13
-
Младите лица на протеста: Въпреки изтеглянето на бюджета, битката тепърва започва
За вчерашните думи на Росен Желязков Мими Шишкова коментира:
03.12 | 10:14