Митева осма на бухалки и лента в Киев 29.08 | 23:12

Утре българката ще участва във финала на индивидуалния многобой

От Божидар Азманов

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева се класира осма на финалите на бухалки и лента на световното първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна).

Митева получи оценки 15.983 точки на бухалки и 15.533 точки на лента, след като направи някои грешки в съчетанията си.

Утре българката ще участва във финала на индивидуалния многобой, където ще стартират първите 24 от квалификациите. По програма многобоят е от 14.00 до 19.30 часа.

На бухалки златни медали спечелиха рускините Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун, които получиха еднаква оценка от 18.366 точки.

Трета е Алина Максименко (Украйна) с 18.216 точки. На лента победи Кудрявцева с 18.516 точки, следвана от Яна Ризатдинова (Украйна) с 18.233 точки и Мелитина Станюта (Беларус) с 18.066 точки.

Inews.bg припомня, че Силвия Митева се класира четвърта във финала на топка и шеста на обръч.