Михаил Клечеров зае 25-то място в преследването в САЩ 06.02 | 19:27

Победител стана французинът Алексис Бьоф, който изпревари Иван Черезов от Русия

Българският биатлонист Михаил Клечеров завърши на 25-та позиция в преследването на 12.5 км за мъже от Световната купа по биатлон в Преск Айл. Красимир Анев не взе участие в този старт след като участва тази седмица в зимната Универсиада в Турция.

Клечеров направи 4-ри грешки на рубежа и остана на 2:48.3 минути от победителя Алексис Бьоф. Французинът завърши с две грешки и даде време 36:02,4 минути.

На второ място остана руснакът Иван Черезов, който допусна 4 грешки на рубежа и завърши на 10.3 секунди от победителя, а трети се нареди шведът Бергман, който завърши с 3 грешки и изостана с 14.3 секунди от Бьоф. Другият роден състезател Мартин Богданов завърши на 52-ро място от общо 57 финиширали биатлонисти.

В класирането за Световната купа след 16 от общо 26 старта за сезона води Тарей Бьо от Норвегия с 679 точки. Втори с 592 точки е друг норвежец Емил Хегле Свендсен, а трети е французинът Мартен Фуркад с 567 точки. Михаил Клечеров е 53-ти с 68 точки.