Мишел Платини смята Испания и Германия за фаворити на Евро 2012 04.06 | 11:03
"Що се отнася до фаворитите, аз винаги отделям тези, които могат да спечелят, от тези, които е трудно да бъдат победени. Германия и Испания принадлежат към първата категория. Всички останали - към втората", каза Платини
Президентът на УЕФА Мишел Платини определи Германия и Испания за фаворити на предстоящото Европейско първенство по футбол.
Именно тези два тима спориха във финалния мач на надпреварата преди 4 години.
"Що се отнася до фаворитите, аз винаги отделям тези, които могат да спечелят, от тези, които е трудно да бъдат победени.
Германия и Испания принадлежат към първата категория. Всички останали - към втората", сподели Платини в Нион.
Легендата на френския национален отбор спомена, че липсата на опит у Бундестима, който отива в Полша и Украйна с най-младия отбор измежду 16-те, ще направи футболистите нетърпеливи да стигнат до трофея.
"Германия има най-млад състав, но германците са гладни за успехи. От другата страна е Испания, която ще се опита да защити титлата си със същото поколение", завърши трикратният носител на Златната топка.
Водещи
-
Даниел Вълчев: Когато държавата агонизира, обществото се пробужда
"Държавата не е институции, сгради или символи, а редът, в който живеем", подчерта той
06.12 | 14:00
-
Молитва за помощ към Св. Николай Чудотворец
ой моли Господ на небето да се смили над грешниците и да благослови невярващите
06.12 | 13:40
-
Зафиров: Оставката на кабинета в момента не е на дневен ред
"БСП на този етап няма причина да преосмисли участието си в управлението", подчерта...
06.12 | 13:20
-
Любен Дилов-син: Политически е изгодно да подадем оставка, но държавата има нужда от бюджет
Новата финансова рамка ще се хареса, смята той
06.12 | 13:00
Най-четени
-
Мирослав е големият победител в "Игри на волята"
Той получи и голямата награда от 100 000 лева
06.12 | 11:20
-
Празнуваме Никулден! Ето какви са поверията и какво не се прави
Вижте и какви са задължителните тратициина този ден
06.12 | 09:00
-
Корабът край Ахтопол остава блокиран
Лошото време още не позволява евакуация на екипажа на танкера
06.12 | 11:40