Младежите на България до 21 години загубиха от Сърбия в контрола 25.03 | 18:48

Възпитаниците на Михаил Мадански паднаха лошо с 1:4, Момчил Цветанов от Литекс вкара единствения гол за "лъвчетата"

Младежкият национален отбор на България по футбол до 21 години загуби като гост на Сърбия с 1:4 в приятелска среща. Двубоят започна отлично за Сърбия и домакините поведоха с 1:0 още в 4-тата минута, когато с красив гол от границата на наказателното Дарко Лазович матира вратаря на Левски Пламен Илиев. Нашите момчета изравниха в 11-тата минута, когато Александър Тонев направи отличен пробив и попаде към Момчил Цветанов, който от близка дистанция бе точен за 1:1.

След това обаче започна падението на тима. В 25-тата минута сърбите отново поведоха, след като Георги Терзиев направи грешка в защита и кълбото се озова в Лазович, който реализира второто си попадение в мача и даде преднина на домакините. Пет минути по-късно Игньовски центрира отляво и качи топката на главата на Стефан Шчепович, който отбеляза за 3:1. До края на полувремето не падна нов гол и така националите ни се оттеглиха с 2 гола пасив на почивката на мача.

През второто полувреме българският тим се опита да намали пасива си, но вместо това се стигна до ново попадение на сърбите дело на Маркович в 75-тата минута като по този начин бе фиксирано крайното 4:1,