Младежите на България победиха Германия 30.06 | 19:05

Младите ни волейболисти записаха първа победа на турнира в Ромское

Младежкият национален отбор на България по волейбол постигна успех с 3:1 (25:23, 19:25, 25:13, 25:20) над Германия в среща от втория ден на международния приятелски турнир, който се играе в Дворец на спорта Борисоглебский в руския град Ромское.

Вчера "лъвчетата" записаха поражение от Русия, но днес родните национали се реваншираха за загубата и подчиниха младите състезатели на Бундестима, записвайки първа победа на турнира.

В началото двата тима си размениха по един гейм, но в четвъртия "лъвчетата" доминираха изцяло над противника си, а Германия съумя да запише едва 13 точки в своя актив.

Край на спора бе сложен в четвъртата част, която отново мина под диктовката на България.

С най-голям актив за втори пореден мач завърши Иван Иванов, който отбеляза 13 точки. Съотборникът му Петър Ненков пък добави 11 точки за победата.