Младежите надвиха Азербайджан в контрола 14.08 | 21:40

Приятелската среща се изигра в Ловеч

Младежкият национален отбор на България победи с 3:1 младежите на Азербайджан в контролна среща по футбол, играна в Ловеч. Головете за успеха вкараха Антон Карачанаков в 29-та минута и Живко Петков в 61-та и Милен Гамаков в 90-та. За гостите точен беше Амит Гулузаде в 81-та минута.

Възпитаниците на селекционера Михаил Мадански бяха по-активни, въпреки че и гостите създадоха положения пред българската врата. В 11-та минута Тургул Ерат навлезе в наказателното поле на нашите, но ударът му срещна дясната греда на вратата, пазена от Димитър Евтимов.

В 27-та минута Ивайло Чочев навлезе в наказателното поле, но вратарят на гостите предотврати опасността. Две минути по-късно Антон Карачанаков отново беше изведен в наказателното поле и този път прати топката във вратата на Азербайджан за 1:0. В 41- та минута Чочев можеше да удвои преднината на българите, но от точката на дузпата стреля над гредата.

И в началото на второто полувреме българите бяха по-активни и създадоха няколко опасности пред вратата на гостите. В 61-та минута Живко Петков беше намерен непокрит в наказателното поле и с хубав удар удвои преднината на младите български футболисти.

Едва тогава гостите от Азербайджан изнесоха играта далеч от наказателното си поле и се опитаха да променят негативния за тях резултат. Нашите обаче се справиха с опасностите и дори организираха няколко добри контраатаки.

Все пак в 81-та минута Амит Гулузаде от пряк свободен удар намали на 2:1. Крайното 3:1 оформи Милен Гамаков в 90-та минута. Чочев проби и стреля, вратарят отби, но Гамаков прати топката в мрежата му.

България: Димитър Евтимов, Ангел Грънчов, Антон Недялков, Георги Терзиев, Асен Георгиев, Симеон Славчев, Живко Петков, Радослав Кирилов, Ивайло Чочев, Антон Карачанаков, Мартин Райнов / Божидар Васев, Александър Колев, Милен Гамаков, Иван Горанов, Илиян Муин, Ерик Почански/

Азербайджан: Андрий Попович, Славук Атухасов, Тарлан Гулиев, Урфан Абасов, Елвин Юнусадев, Таскин Илтев, Емин Мехтиев, Абдула Абсиев, Тургул Ерат, Тивур Темелтуш, Мирусеин Сеидов