Младежите постигнаха успех с 3:1 над Камерун в Ловеч 09.02 | 16:15

Георги Терзиев, Александър Тонев и Веселин Марчев бележат за България

Младежкият национален отбор на България по футбол победи отбора на Камерун в контролна среща играна на Градския стадион в Ловеч. Младите българи се наложиха с 3:1 след по-добра игра през втората част на мача, а точни за тима на Мишо Мадански бяха Георги Терзиев, Александър Тонев и Веселин Марчев.

В 22-ата минута Терзиев откри с глава след центриране от ъглов удар, а след това африканците изравниха също след добра игра във въздуха. След почивката българите наложиха натиск, като близо до попадение бе Момчил Цветанов, но изстрелът му се отби в гредата на камерунската врата.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Тонев с прекрасен шут опъна мрежата на съперника за 2:1. В последните минути резервата Веселин Марчев направи добавка и оформи крайното 3:1.

Стартов състав на България: Пламен Илиев (Левски) Георги Пашов (Чавдар Етрополе) Илия Миланов (Литекс) Георги Терзиев (черноморец Бс) Атанас Дреновички (Лудогорец) Венцислав Бенгюзов (Пирин Бл) Георги Костадинов (Поморие) Иван Вълчанов (Чавдар Етрополе) Александър Тонев (ЦСКА) Момчил Цветанов (Литекс) Мартин Тошев (Черноморец Бс).