Монако с първа победа от началото на сезона 25.08 | 00:26

Бербатов резерва при успеха на "монегаските"

От Божидар Азманов

Монако постигна първа победа през новия сезон, след като се с 1:0 като гост на Нант.

Голът за "монегаските" реализира колумбийският национал Радамел Фалкао в 45-а минута.

Българският нападател на Монако Димитър Бербатов не бе сред титулярите на Леонардо Жардим, но се появи в игра в 69-а минута на мястото на Фалкао.

Монако изигра слабо първо полувреме, като "монегаските" изпитваха трудности да намерят път към вратата на своя съперник. Все пак в края му Фалкао засече с глава центриране на Курзава за 1:0.

През първата част стражът на Монако Даниел Субашич спаси дузпа, бита от Серж Гакпе. Хърватинът бе с ключова роля и през вторите 45 минути, за да донесе първи три точки на своя тим.

Така Монако дели 12-а - 17-а позиция в таблицата на Лига 1. Нант допусна първо поражение и остава с 4 точки на седма позиция.