Морати продаде официално 70% от Интер 15.10 | 15:30
Морати управлява Интер през последните 18 години, но може да остане като президент в клуба
Индонезийският бизнесмен Ерик Тохир закупи 70% от акциите на Интер, потвърди досегашният собственик и президент на клуба Масимо Морати.
Двамата водили преговори през последните няколко месеца, като се твърдеше, че са в задънена улица, заради отказа на Морати да продаде 100% от акциите на клуба на Тохир.
Въпреки това сделката е факт и индонезиецът се е сдобил със 70%, а Масимо Морати заяви, че е спокоен за бъдещето на клуба и го оставя в добри ръце.
"Документите са подписани", каза Морати пред репортерите, след сключването на сделката.
"Трудно ми е да намеря думи, с които да опиша как се чувствам. Ще претендирам, че всичко е нормално. Нещата се случиха много бързо, но отборът е в сигурни ръце. Важното е, че в дъното на всичко се корени всеобщото уважение."
Морати управлява Интер през последните 18 години, след като го пое през 1995 година и не изключи варианта да остане президент на клуба, заявявайки:
"Дали ще запазя поста си на президент? Ще видим какво ще се случи..."
По време на управлението на Масимо Морати "нерадзурите" спечелиха 5 титли на страната, 4 Купи на Италия и една титла от Шампионската лига, а през сезон 2009-2010 завоюваха исторически требъл, когато на кормилото на отбора бе Жозе Моуриньо.
Водещи
-
Разобличиха мрежа от български джебчии в Мадрид
Доброволческата организация "Патрула Мадрид" документира престъпленията им и публикува...
02.11 | 13:20
-
Тектоничната плоча Explorer се разпада в дълбините на Тихия океан
Това е етап от естествения жизнен цикъл на зоните на субдукция
02.11 | 13:00
Най-четени
-
"Политико": Недостигът на гориво може да ускори падането на българското правителство
Властта в София проучва възможностите за отсрочка на американските санкции спрямо "Лукойл"
02.11 | 10:40
-
Най-малко девет души са били намушкани във влак във Великобритания, има арестувани
Пострадалите са в тежко състояние
02.11 | 10:00
-
Песков: Няма нужда от среща между Путин и Тръмп
По думите му в настоящия момент съществува необходимост от много старателна работа по...
02.11 | 10:20