Московските грандове се облизват за Ивелин Попов 18.11 | 19:53
Българският национал желана хапка от ЦСКА, Динамо и Локомотив
Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов отново разбуни духовете на трансферния пазар в Русия.
Според "Известия" московските грандове ЦСКА, Динамо и Локомотив проявяват сериозен интерес към бившия футболист на Литекс.
Изданието съобщава, че има голяма вероятност 26-годишният играч да смени клубната си принадлежност още през януарския трансферен прозорец.
Московските "армейците" виждат в българина отличен заместник на напускащия Кейсуке Хонда. Шансовете за трансфер в ЦСКА обаче изглеждат най-малки заради финансовите проблеми на клуба.
Динамо имаше интерес към Попов още през миналия сезон, но тогава трансферът беше блокиран от ръководството на Кубан, което отказа да се раздели с един от водещите си футболисти.
Московският клуб обаче получи сериозна финансова инжекция през настоящата кампания и може да си позволи по-голяма активност на трансферния пазар. Това увеличава шансовете им да се сдобият с Попов още тази зима.
Интересът на Локомотив е свързан с желанието на старши треньора Леонид Кучук да види Попов в своя отбор. Наставникът на "железничарите" отлично познава качествата на капитанът на "лъвовете" от съвместната им работа в Кубан.
Според именития руски специалист Александър Тарханов евентуално напускане на Попов ще бъде сериозен удар за Кубан, тъй като играта на клуба се гради изцяло около него.
"В настоящия момент Ивелин е едва ли не основният лидер и един от най-силните футболисти на Кубан. Цялата игра на отбора се гради около него. Любопитното е, че постоянните треньорски смени при краснодарци не повлияха върху ролята на българина в състава.
Попов се отличаваше и при Красножан, и при Кучук, и при Мунтяну. Сега той е ключов играч и в схемата на Гончаренко. Българският полузащитник е много добър футболист и е много важен за Кубан. Не съм учуден, че ръководството на краснодарци не иска да го продава евтино.
От друга страна едва ли някой ще извади парите, които Кубан иска за него", коментира Тарханов.
Попов, който има договор с Кубан до лятото на 2015 година, е оценяван на 5 милиона евро.
Водещи
-
НСИ: Търговията се сви за първи път от лятото
Секторът на недвижимите имоти отчита спад от над 6% само за месец, докато IT и бизнес услугите...
08.01 | 01:00
-
Осъдиха Община Смолян да плати 30 000 лв. на жена, пострадала при падане на заледена улица
Решението не е окончателно и подлежи на обжалване.
08.01 | 12:00
-
"Гостите не искат да си тръгват" и "В бензина има захар": Из глупостите до 112 в Шумен
Често се получават обаждания от хора с молба на различни адреси да се пратят полицаи „ за...
08.01 | 11:45
-
Нова вълна на „народно творчество“ заля социалните мрежи в първите дни след приемането на България в Еврозоната
Капанът за потребителя
08.01 | 11:30
Най-четени
-
НИМХ: Рязко застудяване и сняг обхващат цялата страна
НИМХ пусна пълната прогноза до края на седмицата и началото на новата
08.01 | 08:57
-
АПИ: Тръгвайте на път готови за зимни условия, дъждът ще преминава в сняг
Прогнозата на метеоролозите показва, че в Северна България и планинските райони дъждът ще...
08.01 | 08:45
-
През 2026 г. ще открият 2855 нови места в яслите и детските градини в София
През 2027 г. се предвиждат още близо 1500 нови места
08.01 | 09:15