Мъри е на полуфинал след изключителна драма в Лондон 04.07 | 08:19

Бритаецът надви Фернандо Вердаско с 4:6, 3:6, 6:4 и 7:5

От Божидар Азманов

Британецът Анди Мъри се класира за пети пореден път за полуфиналите на Уимбълдън.

На четвъртфиналите той победи с 4:6, 3:6, 6:4 и 7:5 Фернандо Вердаско от Испания в драматичен петсетов мач.

Мъри, втори в световната ранглиста, успя да обърне мача след два загубени сета от Вердаско, който е под номер 54 в ранглистата на АТР.

Британецът направи обрата главно благодарение на своя сервис. В 11-ия гейм на петия сет направи разликата, а на централния корт зрителите започнаха да скандират неговото име.

В петък Анди Мъри ще играе на полуфиналите срещу младия 203-сантиметров поляк Йежи Янович, който успя да спечели "полския четвъртфинал" срещу своя съотборник от турнира за купа Дейвис – Лукаш Кубот, със 7:5, 6:4 и 6:4.

22-годишният Янович има изключително силен сервис. Днес той направи 30 аса срещу 9 на своя сънародник, а след успеха не можа да задържи сълзите си.

Преди Уимбълдъм Янович игра и загуби от ракета номер едно на България Григор Димитров на демонстративния турнир The Boodles.

В другия полуфинал ще се срещнат водачът в световната ранглиста Новак Джокович и Хуан Мартин дел Потро.

Анди Мъри е само на две победи от това да стане първият британски тенисист, побеждавал в Уимбълдън след Фред Пери през 1936 година.