Мъри и Джокович бият, първи големи изненади при мъжете в Лондон 25.06 | 22:10

Давид Ферер и Ернест Гулбис отпаднаха от турнира

Защитаващият титлата си на Уимбълдън Анди Мъри се класира за третия кръг на турнира. Шотландецът даде само два гейма на Блаж Рола от Словения, прегазвайки го с 6:1, 6:1, 6:0 за 84 минути на корта.

Следващото препятствие пред Мъри ще бъде победителят от двубоя между чеха Ян Херних и испанеца Роберто Баутиста Агут.

Друг от големите фаворити за титлата - Новак Джокович също продължи напред в Лондон. Сърбинът загуби сет срещу чешкия ветеран Радек Щепанек, но успя да наложи волята си след успех с 6:4, 6:3, 6:7(5), 7:6(5).

Сърбинът спечели сравнително лесно първите два сета, но след това загуби третия след тайбрек. В четвъртата част отново се стигна до тайбрек, но Джокович успя да го спечели със 7:5, а с това и мача. Следващият съперник на Ноле ще бъде французинът Жил Симон.

Двама от поставените при мъжете изненадващо отпаднаха още във втория кръг. Номер 12 Ернестс Гулбис (Латвия) загуби от Сергей Стаховски (Украйна) с 4:6, 3:6, 6:7(5), а номер 7 Давид Ферер (Испания) бе елиминиран от 118-ия в света руснак Андрей Кузнецов с 3:2 сета (7:6(5), 0:6, 6:3, 3:6, 2:6).

За руснака, който е юношески шампион в "Ол Инглънд Клъб" през 2009 г., пък това бе първа победа над тенисист от топ 10 и първо класиране за третия кръг на Уимбълдън.