Най-добрите гимнастички идват на Световната купа в София 26.04 | 15:50
Илиана Раева определи състезанието като "мини световно първенство"
Спортното бижу на София зала "Арена Армеец" приема за трета поредна година Световната купа по художествена гимнастика, която ще се проведе в българската столица от 2 до 5 май. Патрон на събитието е столичният кмет Йорданка Фандъкова, която и ще открие надпреварата.
Входът за състезанията от първите два дни ще бъде свободен. Само за финалите в неделя ще има билети, които ще са с цена от 5 лева.
Очаква се в София да пристигнат над 200 състезатели и треньори. В надпреварата ще участват 20 от най-силните индивидуални гимнастички в света и 8 ансамбъла.
България ще бъде представена от Силвия Митева, Мария Матева и националните ансамбли за жени и за девойки. Извън класирането ще участват Кристина Ташева, Невяна Владинова, Сара Стайкова и Анастасия Киссе.
"Това ще бъде едно мини световно първенство. Момичетата ни са много добре подготвени. Надпреварата съвпада с големите празници на България, но ние се надяваме, че ще успеем да привлечем доста хора и да напълним "Арена Армеец", каза председателят на Българската федерация по художествена Илиана Раева на пресконференция днес.
На 2-ри май успоредно със Световната купа ще се проведе състезание "Дънди къп" за ансамбли девойки. В него ще участват 12 ансамбъла.
Наградният фонд на Световната купа в София е 43 000 швейцарски франка. Подготвени са и много награди и подаръци за публиката.
Междувременно днес Управителният съвет на Българската федерация по художествена гимнастика (БФХГ) на своя редовно заседание утвърди основния състав на национален отбор индивидуално жени.
В него влизат шест гимнастички - Силвия Митева (Левски Илиана), Мария Матева (Олимпия 74), Кристина Ташева (Академик), Невяна Владинова (Левски), Сара Стайкова (Левски Триадица) и Анастасия Киссе (Левски Илиана).
По предложение на главния треньор на национален отбор индивидуално жени Ефросина Ангелова бе определен и съставът за Европейското първенство във Виена. В него влизат Силвия Митева, Мария Матева и Невяна Владинова.
Водещи
-
Асен Василев пред El País: 15 млрд. лв. кеш излязоха „на светло“ заради еврото
Изданието припомня, че България остава държавата с най-нисък доход на глава от населението в...
06.01 | 21:00
-
Александър Везенков е Господин Ефективен в Евролигата
рилото на Олимпиакос намери място в четвъртото издание за MVP от редовния сезон на...
06.01 | 20:45
-
Оранжев и жълт код: Обилни валежи ни очакват в сряда
В нощта срещу четвъртък температурите падат, дъждът преминава в сняг, а до понеделник снежно...
06.01 | 20:15
Най-четени
-
Една платформа, всички услуги: НОИ улеснява достъпа до обезщетения и пенсии
Всички съществуващи до момента отделни справочни електронни услуги са интегрирани в...
06.01 | 12:00
-
БАН наложи официални правила за изписването на новата национална валута
Край на „еврата“ в официалната реч
06.01 | 10:59
-
Румен Радев: Връчвам първия мандат възможно най-скоро
Натиск за промени в Изборния кодекс
06.01 | 12:45
-
Коледните елхи могат да се разграждат с години, когато бъдат изхвърлени на сметището
Важно: боровите иглички не понижават значително pH на почвата, така че не застрашават...
06.01 | 12:30