Нефтохимик се завърна в А група 08.05 | 20:45

След седем сезона пауза "шейховете" отново ще играят в елита

Отборът на Нефтохимик стана първият нов член на А група за сезон 2013/2014 година.

Днес "шейховете" се наложиха с 3:1 над Шумен при визитата си на стадион "Панайот Волов" и три кръга преди края на Б група няма как да бъдат изместени от първите две места в битката за присъствие в елита догодина.

"Зелените" имат актив от 47 точки, а ще прибавят и служебни три от мача с изхвърления Сливен. Преследвачите Раковски са с 41, а Банско и Спартак (Плевен) имат по 40.

Първото полувреме на стадион "Панайот Волов" завърши без голове. През втората част попаденията за гостите реализираха Васил Калоянов от дузпа в 55-ата минута, Живко Петков в 74-ата и Галин Димов в 76-ата.

Така след седем години пауза, тимът, който в края на миналия век бе фактор в елита, отново ще мери сили с най-добрите.

Нефтохимик изпадна от А група през сезон 2005/2006 под името Нафтекс. След това на два пъти бе близо до завръщане, но губи на бараж. Сега обаче многобройните фенове на клуба най-после изстрадаха завръщането му в елита.

47 точки има и Любимец, който днес се наложи с 3:1 над Видима-Раковски на собствен терен, но любимчани ще трябва да изчакат с отварянето на шампанското.