Николай Куманов спечели надпреварата по мотокрос в Троян в клас МХ1 03.10 | 14:16

Куманов остана втори след първия манш, след като стартира шести, но успя да навакса във втория манш

Николай Куманов (Мтел, "Екометал Рейсинг Тийм") завоюва първото място в клас МХ1 в предпоследния кръг от източноевропейския шампионат по мотокрос, който се проведе на 2 октомври в Троян.

В първия манш надпреварата бе много оспорвана. Състезателят на "Екометал Рейсинг Тийм" стартира от 6-а позиция, настигна водача, но точно тогава направи падане и завърши втори.

В следващия манш обаче Куманов без проблем се класира първи и с 47 точки успя да спечели първото място в крайното класиране. Със същия брой точки се класира Николай Йовчев, а трети стана румънският състезател Басеску.

В различните класове на състезанието взеха участие общо 75 състезатели от 6 нации. Състезанието бе и предпоследен кръг от републиканския шампионат на България по мотокрос, в който Куманов към момента е безспорен водач в своя клас.

Този уикенд в Севлиево ще се състои кръг от "Купа на нациите", където България ще бъде представена само от трима състезатели - Николай Куманов, Петър Петров и Николай Йовчев.