Николай Михайлов записа цял мач при загуба на Твенте 11.02 | 10:18

Българинът не успя да помогне на своя отбор, който изненадващо допусна поражение с 2:3 от Хераклес

Николай Михайлов пази цял мач на вратата на Твенте, но не успя да предотврати тежката загуба с 2:3 срещу Хераклес в първи мач от 21-ия кръг на холандското първенство по футбол.

Гостите от Хераклес водеха с 1:0 на почивката на "Де Гролш Весте" с гол на Евертон след половин час игра, но допуснаха изравняване в 73-та минута от Луук де Йонг.

Хераклес обаче удържа на натиска на домакините и вкара две попадения в мрежата на Михайлов в последните десет минути на срещата чрез Дъглас и отново Евертон, с което спечели мача. Така попадението на Де Йонг в добавеното време остана само за статистиката.

Загубата отдалечи Твенте от първото място в Холандия, където ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар са равни. Отборът на Николай Михайлов е трети с три точки пасив, а след този кръг отново ще бъде с мач по-малко при отложен двубой срещу Де Граафшап.