Ния Димитрова: За важните стартове ще бъда във форма 22.01 | 16:40
Млад спортист номер 1 на България говори за наградата, контузиите и целите през 2013-та
Националката по биатлон Ния Димитрова спечели наградата за "Млад спортист номер 1 на България" в анкетата на Viasport.
Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков изрази надежда на церемонията по награждаването, че именно Димитрова ще поеме по стъпките на великата Екатерина Дафовска и ще изведе биатлона в България до нови върхове.
19-годишната ни състезателка блесна в началото на 2012-та година по време на Европейското първенство за девойки, където грабна титлата в спринта.
Тя също така има сребро от Световното за девойки, но проблемите в кръста не ѝ позволиха да се подготви оптимално за новия сезон.
Отново потърсихме Ния Димитрова за интервю след нейното награждаване, на което тя не можеше да присъства лично заради участието си в кръга от Световната купа в Антхолц-Антерселва.
Дали Ния Димитрова е възвърнала част от оптимизма си след спечелването на приза за номер 1 сред младите спортни надежди на България?
Мисли ли този път, че ще бъде добре подготвена за важните състезания като Европейското първенство в Банско през февруари?
Предпочита ли да се състезава на най-високо ниво в Световната купа или на по-ниската летва - IBU Cup?
Интервюто с Ния Димитрова можете да прочетете при колегите от Sporta.bg
Водещи
-
Корнелия Нинова: Политическата класа стигна дъното
Докато Борисов манипулира, играе с всички, съсипва държавата, няма да мръднем напред,...
22.11 | 18:00
-
Сибирският студ ни връхлита тази зима: България - на първа линия
Мъглите стават ледени, а сухият студ „реже“, вледенената земя задържа снега за по-дълго
22.11 | 17:40
-
Алберт Попов направи силен втори манш в Австрия
Най-добрият български състезател по ски се класира на девето място във втория слалом при...
22.11 | 17:00
Най-четени
-
Корнелия Нинова: Политическата класа стигна дъното
Докато Борисов манипулира, играе с всички, съсипва държавата, няма да мръднем напред,...
22.11 | 18:00
-
Протестите срещу реформата за паркиране в столицата продължават
Днес недоволството си от нея ще изразят жители на кварталите "Хаджи Димитър" и "Сухата река"
22.11 | 11:40
-
Сибирският студ ни връхлита тази зима: България - на първа линия
Мъглите стават ледени, а сухият студ „реже“, вледенената земя задържа снега за по-дълго
22.11 | 17:40