Нов сблъсък на титаните: Федерер и Надал спорят за титлата в Маями 01.04 | 10:24
Швейцарецът победи драматично Ник Кирьос на полуфинала

Няколко месеца след финала на Аустрелиън Оупън, където Федерер победи Рафаел Надал и грабна титлата, ще гледаме нов епизод от епичната битка. Този път арена на мегасблъсака е Маями. Швейцарецът си уреди място на финала, след като победи Ник Кирьос в луд мач с 7:6(9), 6:7 (9), 7:6(5). Драмата бе пълна от първия миг.
Още в първия гейм двамата се подкараха и рано-рано има имаха шансове за пробив, но се защитиха добре. Федерер загуби подаването си и Кирьос стигна до 5:3, но после швейцарецът върна пробива и се стигна до тайбрек. Там драмата бе пълна, след 1:14 минути Федерер затвори сета.
С подобен сценарии, но без пробиви мина и вторият сет. Там обаче по-силна психика показа Кирьос.
Третият сет бе копие на втория и стана ясно, че двубоят ще се реши в трети тайбрек. Маестрото обаче успя да спечели, след като изоставаше с 1:3.
Така Федерер ще играе с Рафаел Надал за титлата в Маями. Двубоят е насрочен за утре вечер от 22:00 часа българско време.
Източник: Sporta.bg
Водещи
-
Шулева: Законът за еврото е противоречив
Според нея няма ясни критерии кога повишението на цените е спекулативно
28.07 | 14:00
-
Заловиха голямо количество ботулинов токсин, серуми и фармацевтични продукти
Митничари са ги открили в колетни пратки от Виетнам и Корея
28.07 | 13:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15