Ноле влезе в историята на тениса с рекордна пета "Мастърс" титла за сезона 15.08 | 12:09

Сърбинът влезе в историята като единственият тенисист с пет трофея от турнирите "Мастърс" за един сезон

От Мариян Найденов

Световният номер 1 в тениса Новак Джокович спечели турнира от серията "Мастърс" в Монреал, след като на финала надделя над американеца Марди Фиш с 6:2, 3:6, 6:4.

По този начин сърбинът влезе в историята като единственият тенисист с пет трофея от турнирите "Мастърс" за един сезон. Джокович има една единствена загуба през годината - от Роджър Федерер на полуфиналите на "Ролан Гарос".

Джокович стартира трудно в двубоя и се наложи да спасява пет точки за пробив. Ноле проби сервиза на своя съперник за 4:2 и приключи сета с още един пробив за 6:2.

Във вторият сет Фиш успя да вземе гейма на съперника си при деветата си точка за пробив. По този начин отлично представящия се американец изравни резултата в сетовете след 6:3.

В последният решителен сет Ноле проби при 2:2 гейма и до края не позволи на съперника си да го достигне.

Така Новак Джокович има вече 53 победи и само една загуба от началото на годината. Със спечелената титла Ноле има вече 27 титли.