Норвегия доминира в мъжката щафета при биатлона 12.12 | 15:14
Българският екип пък завърши на единадесета позиция
Норвегия спечели щафетата 4 по 7,5 км за мъже и записа шестапобеда от шест старта от началото на сезона за Световната купа по биатлон. Норвежците в състав Александър Ос, Оле Ейнар Бьорндален, Емил Хегле Свендсен и Тарей Бое финишираха първи в Хохфилцен (Австрия) с общо време 1 час, 29 минути, 38.2 секунди.
Състезанието се проведе при силен снеговалеж и вятър, което затрудни максимално участниците в щафетата.Норвежците направиха седем пропуска в стрелбата, като Александър Ос завъртя и една наказателна обиколка, но въпреки това със силно бягане успяха да завоюват първото място и да продължат серията си от победи. Победата за състезателя на четвърти пост Тарей Бое е негова трета поредна този уикенд в Хохфилцен, след като той триумфира в спринта в петък и в преследването вчера.
Това са първите три победи за 22-годишния Бое за Световната купа в кариерата му. На второ място в щафетата останаха представителите на домакините от Австрия в състав Даниел Месотиш, Тобиас Еберхард, Кристоф Зуман и Доминик Ландертингер. Австрийците използваха четири допълнителни патрона и останаха на 53,1 секунди от победителите. Трети финишира тимът на Франця в състав Венсан Жей, Жан Гийом Беатрис, Луи Абер и Мартин Фуркад на 3:28,8 минути след Норвегия.
Щафетата на България в състав Михаил Клечеров, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Красимир Анев зае 11-о място в крайното подреждане. Българите използваха 12 допълнителни патрона, а Владимир Илиев завъртя една наказателна обиколка при втората си стрелба. Отборът ни финишира с време 1:35:09.8 час, на 5:17.9 минути след победителите.
Водещи
-
Лятна ваканционна програма на Министерството на образованието и науката
Над 4 000 безплатни занимания за деца и ученици са включени в нея
05.07 | 18:00
-
Никола Цолов с двойна победа на "Силвърстоун"
След като вчера беше най-бърз в спринта на легендарната писта, днес българинът доминира с...
05.07 | 17:40
-
Моторист загина на място при катастрофа край Плевен
Временно е ограничено движението по пътя в района на село Гривица
05.07 | 17:20
-
Вдигат доходния праг за получаване на детски надбавки
Промените са от 1 август и ще обхванат около 440 000 деца
05.07 | 17:00
Най-четени
-
ГЕРБ поиска обяснение за разминаванията в данните на Дечев и Демерджиев за Атанасова и Пеевски
Бойко Борисов попита дали цитирането на данни от PNR системата в този случай може да доведе до...
05.07 | 16:20
-
Пожари на Халкидики и край Солун, евакуираха местни жители и туристи
Няма получени сигнали за ранени наши сънародници или за такива, които имат нужда от спешна...
05.07 | 11:00