Обсъдихме с Кипър сътрудничество в спорта 30.11 | 16:17
Български студенти по спорт може да получават допълнителна квалификация в Никозия

Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и министърът на спорта на Република Кипър Никос Картакулис обсъдиха възможностите за подписването на договора за сътрудничество в областта на спорта между двете страни.
"България и Кипър имат много добро сътрудничество в спорта. България е първата страна, която подаде ръка на Кипър през 1974 година и помогна на спорта. На острова има много български треньори по футбол,
волейбол, баскетбол, гимнастика и много други спортове, които го издигат на по-високо ниво”, каза министър Картакулис.
"Отношенията между България и Кипър се развиват много добре и ние само трябва да ги продължаваме и обогатяваме. Ще продължим да работим и в двете направления на спорта – високо спортно майсторство и масов спорт. Трябва да задълбочим усилията си с сферата на интегрирането към спорта на хората с увреждания”, заяви министър Нейков.
Министър Картакулис, който е професор и преподавател в университета в Никозия, обсъди с българския си колега идеята за отпускане на стипендии на български спортисти и студенти по спорт, които да получат допълнителна квалификация в университета в кипърската столица Никозия.
В момента университетът в Кипър дава 11 стипендии за български студенти, които ще се обучават в различни сфери. Стипендиите се даряват по повод 30-годишнината от основаването на висшето учебно заведение в Никозия и 50-годишнината от установяване на дипломатически отношения между България и Република Кипър.
От своя страна министър Нейков показа на кипърския си колега проектите за възстановяване и реновиране на центровете за високо спортно майсторство, по които Министерството на физическото възпитание и спорта работи в момента. Най-голям бе интересът на министър Картакулис към тенис кортовете на спортна база "Спортпалас” във Варна, които официално ще бъдат пуснати в експлоатация през май 2011 г.
На срещата в МФВС присъства и председателят на Българската федерация по тенис Стефан Цветков.
Водещи
-
Джартов: Обстановката в страната е сравнително спокойна, регистрирани са 30 произшествия
Нашите екипи продължават работят по отстраняването на отломките от наводнението в Елените,...
06.10 | 17:59
-
Кризисен щаб заседава в Пловдив заради очакваните поройни дъждове
По данни на представителите на „НЕК“ нивото на язовирите заради дъжда през последните дни се...
06.10 | 17:22
-
Два тира катастрофираха днес в Прохода на Републиката
Временно движението в района на произшествието се осъществява в една лента заради почистване...
06.10 | 17:00
-
Иззети са над 30 флакона с райски газ, компетентните институции съставиха 8 акта на длъжностни лица в три търговски обекта
Съвместните проверки на контролните органи са в ход на територията на цялата столица
06.10 | 16:30
Най-четени
-
Костадин Костадинов: Ще подам сигнал до Прокуратурата за национално предателство от страна на Бойко Борисов
Той припомня че предишната среща на Борисов с Тръмп през 2019 г. струвала на България 3...
06.10 | 12:45
-
От неделя отпадъците на домакинствата с над 300 хиляди столичани се събират временно от общинското предприятие за третиране на отпадъци
Боклукът ще се събира за две седмици, включително в специални контейнери за строителни...
06.10 | 10:30
-
Мост се срути в Бургаско, в близост до Царево
„Още една трагедия, това е път II-99 малко след село Изгрев. Този мост вече веднъж е бил...
06.10 | 12:30
-
Червен, оранжев и жълт код за опасно време са обявени за вторник 7 октомври 2025 г.
Червеният код важи за част от областите Хасково, Ямбол и Силистра, както и за целите Добрич,...
06.10 | 12:15