Оставката на Михайлов бе приета с 303 гласа "За" и 12 "Против" 15.03 | 14:45
След гласуването на оставката на Михайлов и Изпълкома, водещият заседанието Атанас Фурнаджиев даде почивка

Конгресът на БФС прие оставката на Борислав Михайлов, предаде БГНЕС. С гласуването бе прието и досегашния президент на Футболния съюз да бъде освободен от отговорност за досегашното си управление.
"Това в последните години бе футбол по време на холера. Революционерите не разбраха, че на футбола не му трябва революция, а обединение, мир и спокойствие. Същите предизвикаха грозна революция на улиците", каза Михайлов във финалното си обръщение към делегатите. По предложение на Михайлов гласуването бе явно, за да се спести време.
След това бе прието и освобождаването на състава на Изпълнителния комитет с 318 гласа "За" и 12 "Против.
Преди това Конгресът гласува отчета за изпълнението на програмата на БФС за последните две години, както и финансовия отчет на организацията. Трета точка от дневния ред за жалби към Конгреса мина без гласуване, тъй като жалби нямаше.
След гласуването на оставката на Михайлов и Изпълкома, водещият заседанието Атанас Фурнаджиев даде почивка до 14:00 часа.
Водещи
-
Евгений Кънев: Когато имаме концентрация на власт в малко лица, са възможни всякакви изненади
Нито Борисов, нито Пеевски и дори Радев не поставят националните пред личните си интереси,...
14.06 | 13:00
-
Проф. Габровски: Зад скандалите с нелегални хосписи стои дълбок социален и медицински проблем
Застаряващото население, масовата емиграция и катастрофалният недостиг на медицински кадри...
14.06 | 12:40
-
Бейби бум сред родните звезди
Башар Рахал стана татко за трети път, Рут Колева гушна Езра, Арти кръсти бебето Каталея
14.06 | 12:20
-
Летните почивки на морето - от 30% до 100% по-скъпи от юли
Олинклузив нощувка надува сметката поне с 80 лв.
14.06 | 12:00
Най-четени
-
Иран и Израел си размениха нови въздушни удари
14.06 | 10:00