Осъдиха осем от арестуваните фенове на Черно море 28.11 | 19:25
Петима са със забрана за посещения на спортни прояви за една година, другите трима са глобени

Районният съд в Стара Загора осъди осем от десетте арестувани запалянковци на Черно море по Закона за опазване на обществения ред при провеждане на спортни мероприятия и наложи административни наказания.
Вчера по време на срещата между Берое и Черно море (Варна) в Стара загора възниква инцидент, при който са пострадали двама полицейски служители, охраняващи сектора на привържениците на отбора-гост.
Полицаите са нападнати непосредствено след като са предотвратили използването на самоделни бомбички от група привърженици на Черно море. За справяне с последиците в сектора служителите на реда са използвали физическа сила и помощни средства. За 24 часа в РУ "Полиция" в Стара Загора са задържани 10 души на възраст от 17 до 35 години. Всички са привърженици на гостуващия отбор.
На осемте души са съставени актове и са наложени различни по размер глоби, а на петима - забрана за посещения на спортни прояви в страната и в чужбина за срок от 1 година.
Срещу двама, за които е установено, че са нанесли удари на пострадалите полицаи, са образувани до съдебни производства за хулиганство.
Водещи
-
В "Продължаваме промяната" ще избират ново ръководство през септември
Дотогава Асен Василев остава едноличен лидер
29.06 | 21:33
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
Най-четени
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
Гадже зарязало бременна бившата жена на Джизъса?
Младежът се е хванал с нова мацка и е изоставил брюнетката, която ще бъде самотна майк
29.06 | 13:40