Откриха нова модерна лекоатлетическа писта в Правец 01.12 | 16:33
На церемонията присъстваха Свилен Нейков, Стефка Костадинова, Сергей Бубка и много други звезди на българската атлетика

Откриха нова супермодерна лекоатлетическа писта днес на стадиона в Правец. Финансирането на съоръжението е осигурено от Министерството на физическото възпитание и спорта и е в размер на 1,1 милиона лева.
На церемонията присъстваха министърът на спорта Свилен Нейков, председателят на БОК Стефка Костадинова, президентът на БФЛА Добромир Карамаринов, областният управител на София Красимир Живков, кметът на Правец Румен Гунински, а специални гости бяха вицепрезидентът на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ), президент на Олимпийския комитет на Украйна и член на МОК Сергей Бубка, посланикът на Украйна в София Микола Балтажи и шефът на Атлетическата федерация на страните от Персийския залив Ахмад Ал Камалис Ахмад Ал Камали.
Сред гостите бяха знаменити бивши лекоатлети, сред които олимпийският шампион Христо Марков, Светла Димитрова и други.
"За мен е чест, че съм тук. В тези дни станахме свидетели на няколко исторически моменти в този прекрасен град Правец и в прекрасната България. Поздравявам всички с тази отлична лекоатлетическа писта, която ще даде възможност на българските спортисти да се готвят и да постигат върхови резултати. Дори и аз като я гледам сега искам да се съблека по спортен екип и да започна да тренирам.
Това съоръжение ще даде възможност и на спортисти не само от България, но и от Балканския регион да тренират. Вчера станахме свидетели и на едно историческо споразумение между Асоциацията на Балканските атлетически федерации (АБАФ) и Атлетическата федерация на страните от Персийския залив. Искам да пожелая успех на това начинание, а довечера е друг исторически момент - първата балканската лекоатлетическа гала, на която ще бъдат почетени и наградени най-добрите лекоатлети от региона", каза Сергей Бубка.
Първото голямо международно състезанието на новата писта ще бъде Европейската купа по бягане на 10 000 метра през 2013-та година.
Водещи
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Вучич обяви спиране на всички продажби на въоръжение след втория руски упрек
Балансиране между Изтока и Запада
24.06 | 11:00
-
Нов размер на социалната пенсия за старост ще разгледа Министерският съвет
Кабинетът ще обсъди промени в Закона за движение по пътищата, в Закона за туризма, както и в...
24.06 | 10:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
Най-четени
-
Еньовден е български народен празник, който се чества на 24 юни всяка година
На същата дата православната църква чества рождението на Св. Йоан Кръстител и често обредите и...
24.06 | 09:15
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13
-
Между Израел и Иран е било постигнато споразумение за прекратяване на огъня
Тази сутрин и Иранската държавна телевизия потвърди прекратяването на огъня с Израел.
24.06 | 09:30