Петя Неделчева спечели сребърен медал от турнир в Рим 16.12 | 20:23

Номер 1 в основната схема при жените Петя Неделчева спечели сребърен медал на международния турнир по бадминтон в италианската столица Рим с награден фонд 15 хиляди долара, предаде БТА.

На финала най-добрата българска състезателка загуби от китайката с холандски паспорт Цзе Яо, номер 2 в основната схема, с 11:21, 17:21 за 35 минути.

В първия гейм Яо поведе с 13:6 и загуби само 11 точки. Във втората част играта бе равностойна до 17:17, след което Яо спечели следващите четири точки и спечели мача.

Следващата седмица Петя Неделчева ще участва на турнир в Истанбул (Турция).

По пътя си към финала българката се справи със съпротивата на Мария Улитина (Украйна) с 21:9, 21:6 за 24 минути в първия си мач от турнира.

Може би най-оспорваният двубой на Неделчева беше на осминафиналите, когато тя надви Джудит Мюлендайкс (Холандия) в дълъг двубой с 21:19, 19:21, 21:16 за 61 минути.

Най-добрата българска състезателка победи осмата в схемата Агнезе Алегрини (Италия) с 21:16, 21:18 за 46 минути игра в следващата фаза на надпреварата.

На полуфиналите Неделчева срази четвъртата в схемата Хсиао Ма Пай от Тайван с драматичното 26:24, 21:19 за 49 минути, за да си осигури място на финала.