Пиронкова сразена за 8-ми пореден път 09.04 | 20:06

Цвети отпада в седми последователен турнир още в 1-ия кръг

Ракета номер 1 на България Цветана Пиронкова допусна осма поредна загуба и отпадна още на старта на турнира от сериите "Интернешънъл" в полския град Катовице с награден фонд 235 хиляди долара.

25-годишната пловдивчанка допусна поражение от "щастливата губеща" от квалификациите Шахар Пеер (Израел) със 7:5, 6:7(4), 6:7(4) след малко повече от три часа игра.

Така 53-ата в световната ранглиста пловдивчанка отпадна в първия кръг на седмо поредно състезание на WТА и направи неуспешен старт на сезона на клей.

Пиронкова допусна изоставане от 2:5, но след серия от пет поредни гейма стигна до успеха в първия сет.

Във втората част българката отново не започна добре, но 0:4 успя да изравни за 4:4.

В последвалия тайбрек обаче тя пропиля мини пробив аванс при 3:2 и до края взе само още една точка. В третия сет 118-ата в света в момента Пеер проби за 3:2, а при 5:4 сервираше за мача, но загуби подаването си.

Така се стигна до нов тайбрек, в който израелката навакса изоставане от 1:3 точки и стигна до четвъртата си поредна победа срещу Пиронкова.

Българката напусна турнира с 1 точка за класацията на WТА и 1800 долара за участието си в основната схема, посочва БТА.