Пламен Константинов загуби Купата на CEV 30.03 | 10:57

При жените спечели отборът на Марчело Абонданца

Бившият капитан на българския национален отбор по волейбол Пламен Константинов не можа да спечели втория по важност трофей в спорта – Купата на CEV, след като воденият от него руски отбор Губерния отстъпи с 1:3 в реванша от финала срещу френския Пари Волей.

На своя земя тимът на Гибона бе спечелил двубоя с 3:0, но във втората среща отстъпи с 1:3 (23:25, 25:23, 21:25,19:25) и според правилата на турнира трябваше да се изиграе "златен" гейм, който да реши крайния победител от финала.

В решителната част Пари Волей – бивш отбор на българския национал Тодор Скримов – спечели с 15:11 и се поздрави с отличието. Николай Павлов наниза 35 точки за Губерния и приключи мача като топ реализатор, а Марко Ивович и Мори Сидибе реализираха съответно 28 и 25.

При жените воденият от бившия национален селекционер Марчело Абонданца Фенербахче спечели Купата на CEV след 3:0 (25:11, 28:26, 25:22) у дома руския Уралочка. Първият мач бе приключил също с успех – 3:2 за турския отбор.