Селекционерът на българския национален отбор по волейбол Камило Плачи посочи основните грешки в играта на "лъвовете", които доведоха до първата загуба в Световната лига - 0:3 в гостуването на САЩ.
"Янките" категорично надиграха трикольорите ни в компонента блокада и записаха цели 15 точки срещу само 4 за нас от този прийом. Именно това посочи и Плачи в краткото си изказване на пресконференцията след мача.
"Някои компоненти от играта ни, които обикновено работят перфектно, днес се получаваха трудно. Говоря най-вече за блокадата и атаката ни", заяви Плачи.
"Американците бяха перфектни в по-голямата част от срещата и затвърдиха впечатлението, че имат голям потенциал в състава си", допълни италианският специалист.
Утре от 05:30 часа ще се изиграе втория мач между САЩ и България в Рино, като от изхода му ще стане ясно кой от двата тима ще остане на второ място след края на уикенда в Световната лига.
Треньорът на САЩ Джо Спироу беше доволен от представянето на своите играчи.
"Не мисля, че някой от двата отбора показа истинските си възможности в мача. Нашият отбор спечели с това, че се представи по-добре в някои компоненти от играта и това ни даде предимство", коментира Спироу.
Капитанът на българския национален отбор по волейбол Тодор Алексиев посочи друга от основните причини за първата загуба на "лъвовете" в Световната лига.
"Трябва да се мобилизираме и да подобрим играта си в атака, защото днес не забивахме много добре", коментира Тошко, който завърши със скромните 6 точки в актива си.
Топ реализатор на срещата стана Цветан Соколов с 18 пункта, всичките от атака, но неговите усилия не стигнаха на нашите състезатели да спечелят дори един гейм.
"Нямахме проблеми в посрещането, проблемът беше атаката", категорично подчерта Алексиев.
Преди началото на срещата националният селекционер Камило Плачи беше предупредил, че на силния сервис на "янките" трябва да се противопостави с много добро посрещане от наша страна.
Капитанът на САЩ Матю Андерсън завърши с най-много точки от противниковия отбор - 15.
"Знаехме, че срещу България ще трябва да се борим максимално. Техният сервис беше много добър и ни постави под голямо напрежение.
Очакваме утре да излезем на полето още по-мотивирани и да повишим нивото на играта си, защото със сигурност българите ще се представят по-добре", заяви Андерсън.