Победа и торта за Рафа Надал 03.06 | 19:54

Испанецът се класира за 1/4-финалите навръх 27-ия си рожден ден

Седемкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенството на Франция по тенис.

Защитаващият титлата си Надал, който днес празнува своя 27-ми рожден ден, победи Кей Нишикори (Япония) с 6:4, 6:1, 6:2 за 2:02 часа.

За испанецa това е втори пореден мач без загубен сет. Надал, който е номер 3 в схемата, направи 5 пробива и записа 20 печеливши удара. Поставеният под номер 13 японец е първият представител на своята родина, който достига до тази фаза на престижния турнир през последните 75 години.

Надал направи пробив е петия гейм на първия сет, а във втората част загуби само един гейм. След края на срещата 15 хиляди зрители, изпълнили централния корт, запяха "Happy Birthday", а организаторите му подариха огромна торта.

"Много е специално да празнувам рождения си ден на Централния корт на Ролан Гарос. Фантастично е, благодаря ви много. Днес играх малко по-добре, отколкото в предишните си мачове", заяви Надал след успеха.

На четвъртфинлите испанецът ще играе с победителя от мача между Ришар Гаске (Франция) и Станислас Вавринка (Швейцария).