Победи за гостите във всички срещи от I кръг за Купата на България 20.09 | 19:16

Инфарктен сблъсък между Етър и Нефтохимик, бургазлии спечелиха с дузпи

Първият кръг за Купата на България почна днес с редица странни резултати. Най-сериозни въпросителни следва да има за мача в Гълъбово. Там местният Ботев поведе през първата част със солидното 2:0 срещу елитния Монтана.

Гостите обаче обърнаха изцяло мача през втората част и отстраниха домакините за ужас на 500 души по трибуните.

Любопитен развой имаше и в Плевен. Там Спартак прие Пирин. След постно първо полувреме и нулево равенство - през втората част последва гол след гол. Благоевградчани поведоха с 2:0, но Спартак изравни набързо. В крайна сметка Пирин заби трети гол чрез Даниел Младенов и се класира за следващата фаза.

Ицо Янев-Джуджето пък дебютира зле начело на Нефтохимик. Нафтата гостува на лидера в Втора лига и допусна гол. В края обаче бургазлии все пак спасиха честта си и изравниха. Стигна се до продължения и дори дузпи. В тях Нефтохимик се наложи с 4:3.