Полицията осуети сделка за наркотици във фенклуб на Левски 22.05 | 13:05
11 души за задържани след специализирана акция на МВР
11 души са били задържани след акция на столичното МВР в два фенклуба на Левски.
Според информацията от МВР това са Национален фен клуб "Левски", намиращ се на бул."Т. Александров", и фенклуб, намиращ се на ул. "Цар Симеон".
Полицаите действали по сигнал за извършване на сделка за покупко-продажба на наркотични вещества, срещата за която се осъществявала в един от фенклубовете.
На срещата са задържани трима човека, които са извършвали сделка с наркотични вещества. Двама от тях са с мярка за неотклонение за задържане под стража за 72 часа. В дома на единия е открита и голяма сума пари – около 80 хиляди лева и евро. Също така полицаите са намерили 12 грама кокаин и 51 грама марихуана.
Общо са задържани 11 души, сред които е имало и такъв обявен за национално издирване. Някои от лицата били заловени в момент на осъществяване на сделка за продажба на наркотични вещества.
При извършените обиски са намерени и иззети електронни везни, патрони за огнестрелно оръжие, мобилни телефони, самозалепващи се пликчета, хартиени свивки с прахообразно вещество.
Ето какво се казва в официалното съобщение до пресата на МВР:
На 20.05.2013 г. от служители на СДВР в клубове на привърженици на отбора на ПФК "Левски" е проведена специализирана полицейска операция по линия "Наркотици". Проверени са клубовете на Национален фен клуб "Левски", намиращи се на бул."Т. Александров" и ул."Цар Симеон". При извършените обиски са намерени и иззети електронни везни, патрони за огнестрелно оръжие, мобилни телефони, самозалепващи се пликчета, хартиени свивки с прахообразно вещество, голяма сума пари около 80 000-90 000 (осемдесет-деветдесет хиляди) евро и лева, кокаин 12 г и марихуана 51 г. По време на операцията общо са били задържани 11 човека, от които един е бил обявен за общодържавно издирване. Три от лицата са били задържани в момент на осъществяване на сделка по покупко-продажба на наркотици. На две от лицата е наложена мярка за неотклонение "задържане под стража за срок от 72 ч.". Работата по случая продължава.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15