Пореден успех за Лукойл Академик в шампионата 25.02 | 20:52

"Студентите" записаха 19-и пореден успех в НБЛ, сломявайки домакините от Ямбол

Българският шампион Лукойл Академик продължи с победната си серия в Националната баскетболна лига, след като днес "студентите" записаха 19-ти пореден успех от 19 изиграни срещи на домашна сцена.

Възпитаниците на треньора Йовица Арсич се наложиха с 93:81 над своя домакин от Ямбол, който не успя да постигне триумф и над другия лидер в НБЛ, след завоювания успех над Левски преди две седмици.

Мачът в Ямбол започна равностойно, а след първата част авансът на шампионите бе сравнително крехък - едва 4 точки. През втората част обаче "студентите" увеличиха темпото, а до почивката преднината на гостите нарасна до 17 пункта. Това в крайна сметка се оказа и решаващо за крайния изход на двубоя.

Общо шест състезатели на Лукойл Академик завършиха срещата с двуцифрен актив от точки. Най-резултатен бе Травис Питърсън с 16 пункта, докато Доминик Джеймс се отчете с 14 т. и 5 борби, а с 13 точки завърши Бруно Шундов.

Силен мач за Ямбол изигра Николай Върбанов, който приключи с дабъл-дабъл от 22 точки и 16 борби на своята сметка. Най-резултатен за домакините иначе бе Мартин Дурчев с 26 точки, докато по още 12 добавиха Павел Маринов и Станислав Говедаров.

Във вторник Лукойл Академик излиза срещу Елицур Макаби Нетания в последния си мач от втората групова фаза на турнира "Юрочалъндж", а след това тимът ще играе с Балкан. На Ямбол пък предстои гостуване на Евроинс Черно море във Варна.