Португалия с нов разочароващ резултат - 0:0 срещу Австрия 19.06 | 00:43

Тимът на Кристияно Роналдо пропусна три възможности, а суперзвездата не отрази дузпа

В мач от група F на Евро 2016 отборът на Португалия завърши с пореден разочароващ резултат от 0:0 срещу Австрия. Така играчите на Фернандо Сантош продължават да са без победа в първенството. На "Парк де Пренс” в Париж, водени от своята суперзвезда Кристиано Роналдо, португалците пропуснаха куп положения, сред които и дузпа и определено могат да съжаляват, че не успяха да си вземат трите точки, предаде БГНЕС.

Иначе двата тима изиграха много вълнуващо първо полувреме, в което головите възможности се редяха една след друга. Очаквано португалците бяха по-активният отбор, притискайки своя съперник още от самото начало. Австрийците обаче се бранеха организирано и контраатакуваха при всяка удобна възможност.

Първата опасност в мача бе за Португалия в 12-ата минута, при която Луиш Нани остана очи в очи с Роберт Алмер, но вратарят спаси. Десет минути по-късно Кристиано Роналдо пък бе много близо до това да открие резултата за своя отбор. Той получи страхотно подаване от Рафа Герейро, но останал на чиста позиция, стреля в аут. В 29-ата минута отново Нани можеше да вкара за своя тим, но ударът му с глава срещна страничната греда, а при добавката Моутиньо шутира над вратата.

Бундестимът отговори в 41-ата минута, при която Давид Алаба центрира опасно от фал, но в последния момент Виейриня се намеси решаващо и изчисти топката преди играч в бяло да я засече. Така полувремето завърши без попадения – 0:0.

След почивката натискът на Португалия стана още по-сериозен. Играчите на Фернандо Сантош продължиха да тероризират противниковата защита. Главното действащо лице бе суперзвездата на тима Кристиано Роналдо, който обстрелваше Роберт Алмер при всяка възможност. В рамките на само минута между 55-ата и 56-ата минути футболистът на Реал Мадрид бе близо до гол, но Алмер бе безпогрешен.

В 78-ата минута главният арбитър на двубоя Никола Рицоли отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Португалия за нарушение на Мартин Хинтерегер срещу Роналдо. Звездата застана зад топката, но ударът му срещна десния страничен стълб.

До края на мача португалците продължиха да атакуват в търсене на победен гол, но такъв не падна и срещата завърши 0:0.

След днешното равенство Португалия вече има актив от 2 точки, колкото има и отборът на Исландия. Лидер остава Словакия - с 4 точки, а Австрия е с 1. В следващия кръг Бундестимът среща Исландия, а Португалия – Словакия.