Посланикът ни в Бразилия опроверга слухове за разпитван в полицията български спортист 16.08 | 20:16
Нашите атлети станаха ежедневни мишени на джебчиите в олимпийското село

България е заявила пред Външното министерство на Бразилия, че не иска върху спортистите ни да се оказва тормоз или някаква форма на натиск. Това каза пред Дарик посланикът ни в Бразилия Валери Йотов след срещата си в офиса на министерството в Рио де Жанейро. Повод за разговора бе тиражирана в чуждите медии информация, че български спортист е разпитван от полицията, след като е нападнал чистачка в олимпийския комплекс.
Посланик Йотов допълни, че от бразилската страна са се извинили за джебчийските кражби в българския блок на олимпийското село.
"По повод на подадените оплаквания аз казах и във външното министерство като бяхме, че българската страна е готова да съдейства, но не искаме да се оказва някакъв натиск или тормоз върху българските спортисти, които са на състезание в момента. Още повече изразих нашата позиция, че според нас няма никакъв инцидент, няма никаква агресия и че за съжаление всичко това са едни недобронамерени измислици. Това е нашата позиция. Засега никой не ни е потърсил официално по този въпрос, ние сме първи, които го поставяме на бразилската страна, а не обратното", обясни посланикът ни.
Той допълни, че е непрекъснато във връзка с олимпийския комитет, така че ако има някакво влошаване на ситуацията там и опити за разпити на наши спортисти, той им е казал, че трябва да присъства задължително.
"Оказваме консулско съдействие на всички български граждани, които са на бразилска територия. Това, което знам, е, че няма засега такива разпитани български спортисти. Медиите според мен малко преувеличават. Въпросът е поставен на бразилската страна, дори се извини за това, което се случва в нашия блок в олимпийското село. Казах им за продължаващите кражби, за това, че явно вътрешният персонал е замесен в тези джебчийски кражби, така че каквото можем досега сме направили", каза още Йотов.
"Няма да допуснем български гражданин или спортист да бъде притесняван, тормозен по някакъв начин, това няма да стане!", категоричен е българският посланик в Бразилия.
Водещи
-
Командирът на „Граф Игнатиево“ ген. Николай Русев става шеф на ВВС
Това предлага МС с решение на президента Радев
12.03 | 15:45
-
Новата минимална заплата в Гърция удари рекорд
Съседката ни продължава да повишава доходите си, докато България остава на последно място в ЕС
12.03 | 15:30
-
Държавата слага лимит на надценките - законопроектът е готов
Земеделци и доставчици ще получават справедлива цена за своя продукт, обеща министър Тахов
12.03 | 15:20
Най-четени
-
Трагичен инцидент отне живота на двама абитуриенти на 18 години при тежка катастрофа
По случая е образувано досъдебно производство, което ще изясни всички обстоятелства около...
12.03 | 09:59
-
Екатерина Михайлова: Тръгнали сме към дъното
Особено критично проф. Михайлова се отнесе към писмото, изпратено от прокуратурата до...
12.03 | 09:15
-
Експерти: Вотът е опорочен, конституционен преврат, да се хвърли държавата в хаос изглежда провокирано
Заради истерията около предишните избори е започнат процес, който никой не е знаел къде ще...
12.03 | 10:15
-
Трите мобилни оператора в България предупредиха за възможни прекъсвания на 15 март
Оптимизацията е част от дългосрочните усилия за подобряване на мрежовото покритие и качеството...
12.03 | 11:45