Посъветваха Гришо да вземе пример от гаджето си 02.06 | 16:02
Българинът се смути от обстановката на "Филип Шатрие", смята бившият №1 в света Матс Виландер
Бившият №1 в света и настоящ анализатор на "Евроспорт" Матс Виландер отново коментира играта на Григор Димитров, след като тези дни шведът определи хасковлията за "играч на бъдещето".
Този път Виландер анализира представянето на Гришо срещу световния №1 Новак Джокович, който снощи го изхвърли в три сета от 3-ия кръг на Ролан Гарос.
Съвсем наскоро Григор Димитров взе скалпа на Джокович на "Мастърс"-а в Мадрид, но този път класата на сърбина си каза думата.
Матс Виландер от своя страна довери, че Григор вероятно е останал смутен от обстановката на огромния корт "Филип Шатрие", като го посъветва да вземе пример от половинката си Мария Шарапова.
"Григор Димитров бе повлиян от обстановката на "Филип Шатрие". Може би трябва да вземе пример от Мария Шарапова, която винаги се намира в свой собствен свят и не забелязва нищо друго на корта", заяви Виландер.
"Мария се обръща с гръб към опонентката си и се изолира от всичко заобикалящо я. Концентрира се за секунда и започва отново. Тя не се интересува от своята съперничка или обстановката на корта, защото винаги мисли единствено за своята игра", добави той.
Шведът не пропусна и да отбележи, че световният №1 е бил изключително мобилизиран в двубоя с младия българин.
"Джокович бе просто пределно мобилизиран. Двубоят им бе много по-различен от предишния в Мадрид - това е Ролан Гарос, където никога не е печелил и силно желае да вдигне титлата, достигайки до Кариерен Голям Шлем. Първите 20 минути бяха моментът, в който Новак спечели мача и точно тогава Димитров осъзна, че няма начин да излезе победител", отбеляза Виландер.
Водещи
-
Хампарцумян: Ленин е предупредил, че държава, в която полицаите взимат повече от учителите, е полицейска
Външните банки ще ни дадат кредит, но един ден купонът ще свърши и идва сметката, може да се...
18.11 | 21:00
-
За всеки трети проверен воден обект по Черноморието има нарушения
Най-засегнати са Св. Влас, Елените, Лозенец, Царево, Слънчев бряг и Варна
18.11 | 20:30
-
Алибегов: Ще обжалваме новите такси на Столична община
По думите му бюджетът, разглеждан в парламентарните комисии, предвижда редица утежнения за...
18.11 | 20:16
Най-четени
-
Предупреждение за ураганен вятър в Царево
Бурният вятър през нощта събори дърво и временно затвори пътя между селата Ясна поляна и Ново...
18.11 | 09:30