Празненствата за титлата на ПСЖ се изродиха в безредици 14.05 | 10:10
Феновете на ПСЖ се сбиха с полицията и помежду си по време на празненствата за титлата
Близо 30 души пострадаха сериозно в Париж по време на безредиците след празненствата на шампионската титла на Пари Сен Жермен. Сред пострадалите има и трима полицаи.
До момента са задържани близо 21 души, които са участвали дейно в мелетата по време на празненствата.
За охрана на събитието са извикани близо 800 полицаи, като феновете, които се отишли на площад "Трокадеро", са били близо 10-15 хиляди души.
През уикенда ПСЖ стана шампион на Франция за трети път в своята история, като последния път парижани триумфираха с титлата преди 19 години.
Футболистите и целият щаб на ПСЖ излязоха с около час закъснение на площада. Феновете обаче през това време започнаха да буйстват и да провокират полицията. Футболистите начело с Дейвид Бекъм се качиха на специалната сцена, облечени в тъмни костюми. Тиаго Силва и Мохамед Сако държаха купата вдигната над главите си. Някои фенове обаче се покачиха към сцената, други запалиха факли и треньора Карло Анчелоти дори не успя да каже своята реч.
Малко след това официалните лица прибраха набързо футболистите на ПСЖ и това, изглежда, озвери още повече феновете, които започнаха да хвърлят камъни и към полицията, която се опитваше да ги разпръсне. След това започна едно гонене по улиците около площада между полицаи и фенове, както и замеряне с факли и камъни.
След тържеството на площада трябваше целият отбор на ПСЖ да се качи на лодка по река Сена и да премине през Париж. Инцидентите са продължили и по известната улица "Шан-з-Елизе".
Вижте снимки и видео от празненствата, които се превърнаха в брутални сцени за няколко минути само в Sporta.bg.
Водещи
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
-
Стойнев: Без действия на правителството на 21 ноември животът в “Лукойл” ще замре
Трябва да сме готови БЕХ да закупи "Лукойл", посочи зам.-председателят на БСП
08.11 | 16:20
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00
-
23 младежи от инициативата на президента „Подкрепи една мечта" ще получат стипендия за образование
Тази есен стипендията за студентите е в размер на 5000,00 лева, а за учениците – 2517,00 лева
08.11 | 11:20