Продават на търг имуществото на Марадона 16.12 | 10:45
Съдия, който оцени имотите и притежанията на великия аржентински футболист, даде на децата му правото да ги продадат на търг

Двете стари къщи на Диего Марадона и три негови коли са пуснати на търг. Къщата на легендарния футболист на "Вия Девото" в Буенос Айрес е оценявана на 650 хиляди паунда. Той купи луксозния имот с шест спални, докато играеше за Бока Хуниорс, в началото на кариерата си. Намира се в изискан квартал в аржентинската столица. Разполага и с гараж за три автомобила и басейн.
Вторият му имот също е обявен на търг и първоначалната му стойност е 45 хиляди паунда. По-скромният му втори дом е с две стаи и се намира в морския курорт Мар дел Плата.
Автомобилите на Марадона също се продават, включително черното BMW 750I, което се очаква да струва 165 хиляди паунда. Други превозни средства включват черно BMW M4, чиято начална цена е 122 хиляди пуанда.
Още един от автомобилите на Марадона - Hyundai H1 също е пуснат на търга с начална стойност 28 хиляди паунда.
87 артикула, които са собственост на Марадона са обявени в търга.
Световният шампион с Аржентина от 1986 почина през ноември миналата година на 60-годишна възраст.
Съдия, който оцени имотите и притежанията на великия аржентински футболист, даде на децата му правото да ги продадат на търг.
Марадона има пет законни деца – Диего-младши на 34 години, Далма на 32 години, Джанина на 31 години, Яна на 23 години и седемгодишният Диего Фернандо.
Но Дон Диего има още седем други непризнати деца, които твърдят, че също са част от неговото потомство. Дамарис Марадона (36 години), Магали Хил (25), Евгения Лапровитола (25), Сантиаго Лара (19) и "кубионското трио" Джоана, Луи и Хавиелито.
Диего Армандо Марадона спечели над 30 милиона паунда по време на кариерата си, но имаше само 70 хиляди паунда, когато почина.
Другите предмети, които ще бъдат пуснати на търга са велоергометър, пътека за тичане, има и части от старите му мебели – включително жълт фотьойл и табуретка, плюс негова картина. Някои от старите футболни обувки и фланелки на Марадона също са пуснати на търга, който е организиран от "Adrian Mercado Auctions" и се провежда в Буенос Айрес.
Водещи
-
Започнаха да измерват средна скорост на пътя Русе - Бяла
Общо 38 отсечки от републиканската пътна мрежа в момента са сертифицирани за секционен контрол...
23.09 | 18:05
-
8 месеца условно и 200 лева глоба за Калина Сакскобургготска
Окончателно осъдиха Калина Сакскобургготска за шофиране след употреба на алкохол
23.09 | 17:40
-
Шофьор на 20 години остана без книжка за цяла година и ще трябва да плати глоба от 3000 лева след рисково шофиране на площад "Александър Невски"
Площадът около "Александър Невски" беше обявен за пешеходна зона в края на 2023 година....
23.09 | 17:20
-
Сърбия ще подпише нов договор за внос на газ от Русия през октомври
Баятович допълни, че над 90 процента от капацитета на сръбските складове са запълнени с газ и...
23.09 | 16:59
Най-четени
-
Нов видеозапис променя хода на делото за убийството на Виолета Донева
Внучката на Виолета Донева е поверила защитата си на прочулия се в последно време бивш...
23.09 | 10:59
-
Търговците ще ни връщат рестото в евро
Навлизането на еврото от началото на следващата година поражда редица въпроси и опасения от...
23.09 | 12:15
-
Невинните грешки, които водят до глоби по новия Кодекс за движение по пътищата в Гърция
Прилагането на новия Кодекс за движение по пътищата в южната ни съседка води до строг контрол...
23.09 | 10:45
-
Рачев: В четвъртък ще си вземем "довиждане" с лятото
В Пловдив температурите ще са с десетина градуса по-ниски
23.09 | 10:30