Протест: Дания ще играе на Мондиала в Катар с екипи, на които не се разбира какво пише 29.09 | 08:12
На фланелките логото на местната футболна федерацията, както и спонсора ще бъдат трудно видими, тъй като отборът иска да бъде също такъв. Този акт е в знак на протест заради големия брой жертви при строителството на стадионите за Световното

Дания представи новите си протестни екипи за Мондиала в Катар. На фланелките логото на местната футболна федерацията, както и спонсора ще бъдат трудно видими, тъй като отборът иска да бъде също такъв. Този акт е в знак на протест заради големия брой жертви при строителството на стадионите за Световното първенство.
Екипите бяха обявени от компанията производител – "Hummel". При представянето на новите фланелки от спонсора написаха: "Екипите са със съобщение. Ние не искаме да бъдем видими по време на турнир, отнел животите на хиляди. Ние подкрепяме датския национален отбор по футбол, но това не важи за държавата домакин Катар".
"Червеният динамит" попадна в група "D" на Мондиала в Катар, където са още отборите на Франция, Тунис и Австралия. Интересното е, че с "петлите" и с "озитата" Дания беше в един поток и на миналото Световно първенство, когато съумя да излезе от групата. Сега очакванията са още по-големи, защото Ериксен и компания са в супер форма. Само преди няколко дни "Динамитът" взриви именно Франция с 2:0 в Лигата на нациите.
Водещи
-
ПП-ДБ: Росен Желязков „е бламиран“ от Бойко Борисов
Тя посочи, че предложението ще бъде изслушването да се състои следващата седмица в сряда, като...
06.03 | 16:15
-
Кирил Петков: Единствената институция, която не контролира Пеевски, е Европрокуратурата
Това, което ДПС казва, е, че Пеевски контролира това мнозинство. Единствената институция,...
06.03 | 15:59
-
Пеевски предлага: Да бъде създадена хранителна верига от държавни магазини в помещенията на пощите у нас
Той отбеляза, че разрешената надценка ще бъде до 10%.
06.03 | 15:30
-
Какво се случва с мозъка ви, ако 5 дни ядете само със свръхпреработени храни?
По-притеснително е, че тези промени остават в организма дълго след края на експеримента.
06.03 | 15:15
Най-четени
-
Вече не може да плащаме глоби в брой към МВР и КАТ
МВР премахна касовите плащания в столичните управления
06.03 | 10:30
-
Премиерът Росен Желязков е провел разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски
Желязков благодари на Зеленски за „ползотворния разговор за общата цел за постигане на...
06.03 | 09:45
-
Грандиозен обрат с времето: Зимата се завръща ударно със сняг и студ
След преминаването на този фронт ще започне период на по-студено време, ще се изгради...
06.03 | 12:15
-
Асен Василев: Старите схеми за крадене се връщат на стероиди
Василев отбеляза, че реформите по ПВУ могат да се изпълнят.
06.03 | 12:59